Dostałam oficjalne zaproszenie na promocję książki

Dostałam oficjalne zaproszenie na promocję książki

Mam swój udział w jej powstaniu: „ Wszystkie twarze szpiczaka. 100 historii chorych na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”. Pisałam o tym projekcie Fundacji Centrum Leczenia Szpiczaka, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, którego pomysłodawcą jest dr hab.n.med. Artur Jurczyszyn, p.o. Kierownika Oddziału Kliniki Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego UJ w Krakowie.

Niestety termin nieco koliduje z rodzinnymi wydarzeniami

10.11. 2018r. mamy w rodzinie wesele, a tu zaraz na drugi dzień trzeba byłoby z Lubartowa dojechać do Krakowa, ale chętnych do zawiezienia mnie nie brakuje, oczywiście z Miśką na czele, dla której jazda zawsze była, jest i będzie wyjątkową życiową atrakcją. Zobaczymy, jak będę się czuła i czy przełamię moją ogólną niechęć do jazdy. Treść zaproszenia brzmi:

ZAPROSZENIE

W dniu 11. 11. 2018r. o godzinie 16,00 w Collegium Nowodworskim w Krakowie (ul. św. Anny) odbędzie się oficjalna promocja książki: „Wszystkie twarze szpiczaka. 100 historii chorych na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”. Zaproszenie dotyczy Państwa Chorych wraz z Rodzinami. Każdy uczestnik spotkania otrzyma w prezencie książkę oraz weźmie udział w imprezach towarzyszących jej promocji. Są to:

  • prelekcje gości na temat: „Co łączy chorych na szpiczaka plazmocytowego ze świętem odzyskania przez Polskę   niepodległości,
  • K. K (dziennikarka z Krakowa): „Refleksje na temat wywiadów ze 100 chorymi na szpiczaka plazmocytowego”,
  • koncert Zespołu Joachim Mencel Quintet,
  • B.B.: „O czym marzą chorzy na szpiczaka w Polsce w 2018r.”, Artur Jurczyszyn,
  • P. B.: Słowo „szczęście” z odzyskania przez Polskę niepodległości,
  • coctail na dziedzińcu Collegium Medicum UJ. 

                                                                                                Z wyrazami  szacunku                                                                                                                                                                                                     dr hab.n.med. Artur Jurczyszyn, p.o. Kierownika Oddziału

  •                                                                                      Kliniki Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego UJ w Krakowie.

Zaproszenie mile mnie połechtało

Jak zwykle w takich sytuacjach odezwała się moja próżność. Choć żadna w tym moja zasługa, jeśli już to Stwórcy, który zesłać raczył na mnie tę nieszczęsną chorobę. No bo pomyślmy: Kto chciałby ze mną rozmawiać na jej temat, gdybym nagle nie zachorowała. W końcu lekarzem nie jestem, więc ani wiedzy ani umiejętności takowych nie posiadam, chyba że od Ani, która zagłębia się w anglojęzyczne teksty medyczne, fora dyskusyjne czy opinie na temat leczenia tej choroby w innych krajach Europy czy reszty świata. Nie jestem też ministrem zdrowia, decydującym o koszyku świadczeń medycznych czy zwykłym pracownikiem Narodowego Funduszu zajmującym się refundacją leczenia, a może choćby posłem lub senatorem, wprowadzającym i akceptującym kolejną poronioną ustawę zdrowotną, tym samym decydując o moim życiu i śmierci. To dopiero fucha, stawać w szranki z samym Panem Bogiem! I móc spokojnie spać, bez wyrzutów sumienia. Ja nie śpię, choć staram się być dobrym człowiekiem, a może właśnie dlatego?

Zaproszenie postaram się umieścić na blogu jako obrazek wyróżniający tekst.

Leave a Reply